Dato/klokkeslæt
Date(s) - 27. januar 2024
10:00 - 17:00
Kategori
Hvordan interagerer vi med den åndelige verden og håndtere psykisk energi. Et kursus for unge mellem 12-19 år med en forælder.
Er du ung og spirituel og din forælder forstår ikke hvad der foregår? Eller er dig som forælder der har et ungt menneske, der har oplevelser du ikke forstår, så er dette kursus muligvis noget for jer.
Måske har du oplevelser af åndelige karakter, som du gerne vil forstå og lære af. Vi sætter tid af til fælles information, så det efterfølgende bliver muligt at tale sammen med forståelse for hvad der sker. Så i får et fællessprog og viden
Vi arbejder i et trygt miljø med praktiske øvelser for alle, og du behøver ingen forudsætninger eller specielle evner for at deltage. Det er et praktisk kursus med forskellige øvelser, hvor vi arbejder i en tillidsvækkende og humoristisk atmosfære for at styrke din selvtillid.
Vi vil bl.a. arbejde med:
- Grundlæggende viden om clairvoyance og medieskab
- Meditation og energiarbejde
- Dine fornemmelser og dit indre syn: Klarsyn, klarhørelse, klarfølelse, klarsmag og Klarlugt
- Dine oplevelser, følelser og reaktioner
- Øvelser med dine medkursister på det psykiske niveau og med afdøde kontakt
Dagen giver dig et indblik og en viden, hvordan og hvorfor du oplever de ting du gør og hvordan du kan styre dem og bruge dem aktiv til at skabe en hverdag med mere energi og balance.
Dato: 27. januar 2024 kl.: 10-17
Undervisere:
- Bettina Thomsen https://www.bettinathomsen.dk/
- Christian Viborg https://www.christianviborg.dk/
Pris: Endags workshop koster 998 kr pr. person.
Køb din billet her: https://www.bettinathomsen.dk/products
(kommer du alene og er under 18 år. skal du have tilladelse med fra dine forældre, hvor der er et telefonnummer på.
Sted: Lysets Hus, Posthussmøgen 11C, 8000 Aarhus C
Sted: Lysets Hus, Posthussmøgen 11C, 8000 Aarhus C
Frokost købes ude i byen eller du medbringer madpakke. Du får kaffe/te på kanden